mother-and-baby mother-and-children

Prechtlova metóda kvalitatívnej analýzy General Movements (GMs)

25.3.2019 – 28.3.2019 / Bratislava

Lektor:

Dr. Christa Einspieler, PhD Professor of Physiology, Medical University of Graz

O kurze: 

General Movements (GMs) sú špecifickým typom spontánnych pohybov, ktoré sa objavujú od 8.gestačného týždňa plodu a pretrvávajú do 20.týždňa dieťaťa po narodení. Autorom metódy je Prof. Heimz Prechtl, analýza GMs umožňuje včasnú a spoľahlivú detekciu mozgovej dysfunkcie. Výhodou metódy je jej neinvazívnosť a nenáročnosť na prístrojové vybavenie. Cieľom základného kurzu je poskytnúť účastníkom teoretické základy a praktické zručnosti pri hodnotení a analýze GMs.

Pozvánka tu.

Prihláška tu.

 

Workshop: AKTIVITA A PARTICIPÁCIA U DETI SO SPASTICITOU

3.2.2019 – 24.2.2019 / Žilina

Lektor:

PhDr. Miriam Pollitt

detský fyzioterapeut, NDT Bobath Tutor

O kurze: 

Pre naše klinické uvažovanie je veľmi dôležité porozumieť praktickej stránke, ktorá má základy vo výskume. V posledných 10 rokoch sa využíva ICF klasifikácia (International Classification of Functioning Disability and Health) a širokospektrálna podpora rodín. Aj takýto pohľad Vám ponúkame počas 2 dňového workshopu, kde hlavnou témou bude porozumenie spasticite z neuro-anatomického hľadiska a prenesenie do terapeutickej praxe.

Pozvánka tu.

Prihláška tu.

 

Kurz: BASIC BOBATH KURZ 2018/2019

Kdy:

kurz trvá 8 týdnů a proběhne ve dvou částech

1. část:  5.11. - 30.11. 2018

2. část:  4.3. - 29.3. 2019

Kde:

Dětský rehabilitační stacionář při MNO

Ukrajinská 1534

708 00 Ostrava Poruba

Cena:

69 000,-Kč splatná do 1.6.2018 na účet 35-3882920207/0100

V případě zájmu provést úhradu v eurech poskytneme detailní informace k platbě na eurový účet.

Kurz povedou tito Bobath lektoři:

1. Mgr. Olga Večeřová – fyziopterapeut (Česká republika), Bobath tutor

2. Theodora Francisca Blom – logoped (Řecko), Senior Bobath tutor

    Mgr. Anna Kejíková – logoped (Česká republika), Bobath tutor

3. Foteini Zografou  – ergoterapeut (Řecko), Senior Bobath tutor

 Samozřejmostí je tlumočení do češtiny.

Komu je kurz určen:

Fyzioterapeutům, ergoterapeutům, logopedům, kteří se věnují dětem s neurologickým postižením. Kurz se věnuje nejvíce dětem ve věku 2 až cca 12let. Kojencům a starším pacientům je věnována pouze část kurzu. Kojencům je určen Baby Bobath kurz, který mohou absolvovat po úspěšném absolvování Basic Bobath kurzu a mít nejméně 1rok praxe po tomto základním kurzu.

Basic Bobath kurzu se mohou zúčastnit fyzioterapeuti, ergoterapeuti a logopedi s minimálně dvouletou praxí s dětmi s neurologickým postižením. Vzhledem k tomu, že kurz se náročný psychicky i fyzicky, tak není možné, aby se jej účastnily těhotné zájemkyně. Zároveň je nutné, aby účastníci kurzu byli fit a netrpěli žádným neurologickým či jiným onemocněním, které by omezilo či znemožnilo účastnit se jak praktické nebo teoretické části kurzu.

Kontakt

V případě zájmu o tento kurz se obraťte na tento mejl, kde Vám budou Vám poskytnuty detailnější informace:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.